MÖBLER / Skåp & hyllor / Vägghylla 912033
*
nr 91 2033
VÄGGHYLLA
M. spegel, L98
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skåp spegel vägghylla
-
5106 Hängskåp
1800-tal. Bredd: 66 cm, djup: 28 cm, höjd: 68 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:10
-
3301 Skåp
1800-tal, senare benställning. Bredd: 71 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:57
*
VÄGGHYLLA
nr 91 2033
VÄGGHYLLA
M. spegel, L98
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2001 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skåp spegel vägghylla
-
5106 Hängskåp
1800-tal. Bredd: 66 cm, djup: 28 cm, höjd: 68 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:10 -
3301 Skåp
1800-tal, senare benställning. Bredd: 71 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:57